Motywacja w wyjściu z długów

tłumaczenia Angielski Grafika WSNHiD

Długi i windykacja to rzeczy, które kojarzą się bardzo źle i jednoznacznie. Okazuje się, że wiele osób nie wie jak walczyć z utratą pieniędzy i koniecznością ich posiadania. Dla niektórych jest to wręcz powód do popadania w depresję i inne choroby. Nie ma co przesadzać – pieniądze w dzisiejszym świecie to niemal rzecz święta, ciężko jest coś bez nich osiągnąć. Zapłata za mieszkanie, kupowanie jedzenia, wyprawka dzieci. To wszystko sprawia, że długi są stanem o którym każdy chce od razu zapomnieć.

Istnieje kilka technik motywacji, które pozwolą dłużnikowi wyjść z długów: Warto sobie przypomnieć stan, kiedy takich problemów nie było i zwyczajnie do niego dążyć. Dłużnik musi uświadomić sobie, że jego długi są spowodowane zaniedbaniem z jego strony. Oczywiście powodów może być dużo więcej, ale skądś to wszystko się wzięło. Obwinianie siebie jest jedną ze skutecznych technik motywacyjnych. Warto wyobrazić sobie przyszłość pozbawioną tych wszystkich problemów. Wizualizacje, czyli idealna, kochająca się rodzina, jedząca wspólną kolację.

Tego może zabraknąć, gdy popadanie w długi będzie sprawą, która wydarzy się po raz kolejny; Kolejna motywacja to nauka matematyki, chociażby ta najprostsza sprawi, że będziemy mieć kontrolę nad naszymi finansami. Nie ma w tym nic dziwnego. Pieniądze to rzecz, nad którą bardzo ciężko zapanować. Nawet najprostsze zapiski codziennych wydatków mogą sprawić, że kupowanie wody w małych sklepach okaże się bez sensu, a w ramach tego można kupić butelkę filtrującą, dzięki czemu ten zakup już nie będzie konieczny. Warto jest się motywować po to, aby sprawić, żeby życie było lepsze i przyjemniejsze. Nie ma nic gorszego od tkwienia ciągle tym samym stanie.