Podjąć współpracę z jedną, czy kilkoma agencjami marketingowymi

call center naklejki https://booklet.pl/ Booklet - Producent naklejek, vlepek i etykiet samoprzylepnych

Przedsiębiorcy często zastanawiają się nad tym, czy powinni zlecić wykonanie prac marketingowych jednej agencji, czy może lepszym rozwiązaniem byłoby nawiązanie współpracy z kilkoma agencjami marketingowymi. Poniżej przedstawiamy plusy i minusy obu rozwiązań.

Współpraca z agencją full service

Współpraca z jedną agencją marketingową – agencją full service jest z pewnością niezwykle wygodna. Jeśli zdecydujemy się na zlecenie prac agencji full service nie musimy się martwić i szukać różnych agencji do wykonania prac z kilku obszarów marketingu. Dzięki temu oszczędzamy czas, jednak z pewnością nie pieniądze. Agencje full service pomimo tego, że oferują wykonanie niemal wszystkich usług, często większość prac zlecają podwykonawcom, a więc agencjom lub freelancerom specjalizującym się w danej dziedzinie. Ze względu na ten układ przedsiębiorca, który zleca prace agencjom full service, płaci nie tylko swojemu zleceniobiorcy, ale również jego podwykonawcom. Współpraca z agencjami full service może być także kłopotliwa pod względem szybkości wykonywania usług. Naniesienie nawet drobnych zmian do projektu może zająć zdecydowanie więcej czasu, ponieważ uwagi znowu muszą trafić najpierw do zleceniobiorcy, a następnie jego podwykonawcy. Cały ten proces zajmuje więcej czasu, w porównaniu do przesłania uwag bezpośrednio do autora projektu.

Zlecanie prac specjalistycznym agencjom marketingowym

Zlecanie prac różnym agencjom marketingowym wiąże się przede wszystkim z koniecznością znalezienia agencji odpowiadającym potrzebom zlecenia. Na szczęście na współczesnym rynku istnieje tak wiele agencji marketingowych, że ich znalezienie nie powinno sprawić przedsiębiorcy kłopotów. Ponadto jest to taki rodzaj działalności, który z powodzeniem można prowadzić zdalnie. Przedsiębiorca nie musi spotykać się osobiście z przedstawicielem agencji, aby omówić wszelkie szczegóły projektu. Istnieje możliwość kontaktu mailowego, czy telefonicznego. Dlatego utrzymywanie relacji z kilkoma agencjami jest tak samo łatwe jak współpraca wyłącznie z jedną agencją. Jedną z zalet korzystania ze specjalistycznych agencji marketingowych jest powierzanie zlecenia specjalistom. Firmom, które specjalizują się w danym obszarze marketingu. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo zadowolenia zleceniodawcy z wykonanych prac. Jako ostatnie warto wskazać korzyści finansowe.

www.auraled.pl

Często zlecanie projektów marketingowych kilku niewielkim agencjom, jest zdecydowanie bardziej korzystne finansowo od powierzenia całości prac jednej agencji.