Ruszaj się regularnie

Ruch jest dobry w każdej postaci. Jeśli zamienisz windę na schody a tramwaj na rower to już zrobiłeś ważny krok we właściwym kierunku. Niemniej jednak znacznie lepsze efekty osiągniesz wtedy, gdy postanowisz poświęcić nieco czasu wolnego i zabrać się za regularne ćwiczenia. Zyska na tym całe Twoje ciało, a jednym z organów, które „docenią” nowy styl życia najbardziej będzie serce. Odrobina sportu wzmocni nie tylko mięśnie, ale również układ krążenia.

Bieganie, pływanie czy inne ćwiczenia mogą zwiększyć kurczliwość mięśnia sercowego, a także obniżyć ryzyko problemów z wysokim ciśnieniem. Kolejne korzyści to większy przepływ krwi przez tętnice, podniesienie poziomu „dobrego” cholesterolu i obniżenie poziomu cholesterolu „złego”. Obniża się również stężenie glukozy, a to prowadzi do zmniejszenia ryzyka pojawienia się miażdżycy. Poza tym ruch pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Nie musisz ćwiczyć ciężko, by zacząć tracić na wadze.

Liczy się regularność ćwiczeń i ich odpowiedni dobór. Trening kilka razy w tygodniu sprawia, że zmienia się metabolizm ciała, a to w prostej linii prowadzi do prawidłowego BMI. Co ważne, wysiłek fizyczny mogą podjąć nawet osoby, które wcześniej przeszły zawał. Oczywiście decyzję o rozpoczęciu regularnych treningów trzeba skonsultować z lekarzem, który pomoże nam w określeniu intensywności ćwiczeń. Niemniej jednak, nawet ćwiczenia po zawale zmniejszają ryzyko wystąpienia kolejnego zawału.

http://www.i-kar.pl/oferta/badania/echo-serca/

Sport to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego serca.

Nie zawsze jest możliwość ruchu na dworze, zwłaszcza gdy zima i pada śnieg. Możesz sprawdzić u nas Jak biegać podczas zimy i cieszyć się aktywnością przez cały rok!