Śniadanie dla serca

univers.com.pl http://www.i-kar.pl/oferta/badania/echo-serca/

Serce bije bez odpoczynku przez całe nasze życie. Nic dziwnego, że skoro jest aktywne bez przerwy, to tak wiele rzeczy, które robimy ma wpływ na kondycję mięśnia sercowego. Jednym z czynników jest spożywanie odpowiedniego śniadania.

Jak powinien wyglądać pierwszy posiłek osoby, która chce zadbać o stan własnego serca? Warto zacząć od tego, że śniadanie w ogóle powinno być spożywane, najlepiej ze spokojem, we własnym domu. Jedzenie kanapki w biegu czy jedzenia z automatu obok windy to nie najlepszy pomysł, jeśli dbamy o zdrowie. Taki posiłek na pewno nie zostanie odpowiednio przyjęty przez organizm, metabolizm nie będzie przebiegał prawidłowo, a do tego odczuwamy stres związany z pośpiesznym jedzeniem, który negatywnie odbija się na wielu aspektach naszego zdrowia.

www.3deko.waw.pl

Po drugie, śniadanie powinno być stosunkowo duże. Wielu dietetyków uważa nawet, że śniadanie jest najważniejszym (co nie znaczy największym) posiłkiem w ciągu dnia. To ono nastraja nasz organizm na prawidłowe działanie i dostarcza energii na pierwszą część dnia.

Spokojnie zjedzone i syte śniadanie zwiększa prawdopodobieństwo, że dzień będzie po prostu udany. A co położyć na talerzu? Dobrym pomysłem jest zastąpienie tłustych obkładów „odchudzonymi” wersjami i postawienie na ciemne pieczywo. Z kolei kawę czy herbatę dobrze jest odstawić na rzecz świeżego soku czy nawet owocu zawierające dużą ilość wody.

Wartościowym składnikiem śniadanie mogą stać się roślinne sterole, czyli substancje, które obniżają poziom „złego” cholesterolu.