Zbieraj certyfikaty

www.karwacki.org budowanie zaangażowania pracowników

Według raportu obecnie to informatycy są jednymi z najczęściej poszukiwanych pracowników. Jednak sam fach informatyka w kieszeni nie wystarczy. Liczy się doświadczenie oraz umiejętności, a te najlepiej można poświadczyć uzyskując stosowne certyfikaty.

academy.asseco.pl

Jak można je uzyskać? Certyfikaty otrzymuje się przede wszystkim po odbyciu kursu, który kończy egzamin sprawdzający wiedzę oraz umiejętności. Może on mieć charakter praktyczny jak i teoretyczny. Wybierając kurs warto jest na samym początku sprawdzić to, jaki certyfikat uzyskuje się po pozytywnym zdaniu egzaminu.

Oczywiście najlepiej będzie, jeżeli taki certyfikat jest uznawany na szeroką skalę, np. na rynku zagranicznym. To bardzo ważne, jeżeli potencjalny pracownik ma zamiar opuścić kraj i pracować dla zagranicznych korporacji.

Oczywiści im certyfikat jest wyższy rangą tym jego uzyskanie będzie wiązało się z wyższym kosztem kursu, jednak należy to traktować jako dobrą inwestycję. Niewątpliwie z certyfikatem w CV łatwiej będzie uzyskać zatrudnienie.